कोरोना भाइरस ‘केही अवस्था’मा हावाबाट समेत फैलन सक्ने, सावधानी अपनाउन विश्व स्वास्थ संगठनको सुझाव

कोरोना भाइरस हावाबाट नफैलने आफ्नो आघिल्लो अभिव्यक्तिबाट पछी हट्दै विश्व स्वास्थ संगठनले ‘केही अवस्थामा’ कोरोनाको भाइरस हावाबाट समेत फैलन सक्ने भन्दै कोरोना संक्रमणको उपचार गर्ने स्वास्थकर्मीहरुले विशेष सावधानी अपनाउनुपर्ने सुझाएको छ । विश्व स्वास्थ संगठनले उचित तापक्रम र आर्द्रता (Humidity) मा कोरोना भाइरस हावामा समेत बाँच्ने नंया अध्ययनले देखाएको बताएको छ । 

विश्व स्वास्थ संगठनकि बढ्दै गरेको रोकहरुबारे अध्यायन गर्ने निकायकि प्रमुख डा. मरिया भान केरखोबले सोमबार भर्चुअल कन्फ्रेन्सको क्रममा यस्तो बताइन । “यो भाइरस केही अवस्थाहरुमा हावामा समेत लामो समय बाँच्ने मानव स्वास्थको क्षेत्रमा काम गर्न स्वास्थकर्मीहरुले थप सावधानी अपनाउन जरुरी छ ।” उनले थपिन । 

N95 मास्कबाट हावा तथा तरलमा हुनेमध्येको पन्चानब्बे प्रतिशत बास्तुहरु भित्र छिर्न नसक्ने हुनेले विश्व स्वास्थ संगठनले कोरोना संक्रमितको उपचारमा खटिने स्वास्थकर्मीहरुलाई N95 मास्क लगाउन सुझाएको छ । 

Advertisements

Leave a Reply